اگر اینجا آمریکا بود حزب تحقق شادی تا حالا یک رئیس جمهور تربیت کرده بود.

سخنرانی استاد ریوهو اوکاوا در فوکوکا

۲۱ جولای ۲۰۱۹

ریوهو اوکاوا ، بنیانگذار و مدیر عامل اجرائی هپی ساینس، به عنوان بخشی از مراسم جشن تولد استاد اوکاوا، و ظهور ال کانتاره، که یکی از دو جشن بزرگ در هپی ساینس است، در مرکز فرهنگی فوکوکا به ایراد سخنرانی با عنوان “با اعتماد بنفس زندگی کنید” پرداختند.

۵۲۰۰ نفر در محل حضور داشتند و این سخنرانی بصورت زنده در ۳۵۰۰ نقطه دنیا نیز پخش شد.

این سخنرانی آموخته های بسیاری به شما به ارمغان خواهد آورد.

استاد ریوهو اوکاوا سخنرانی خود را با عنوان “با اعتماد بنفس زندگی کنید” شروع کرده و گفتند که قدرت اعتماد به نفس می تواند راههایی را در زندگی برایتان بگشاید. برای مثال، خود ایشان ۲۹۰۰ سخنرانی در طول سالها داشته اند و تلاش دارند تعداد آن را به ۳۰۰۰ برسانند.

استاد ریوهو اوکاوا در اوگاندا، جایی که بدلیل ناامنی نیاز به حضور نیروهای امنیتی مسلح در سالن محل برگزاری سخنرانی وجود داشت، همچنین در هند، جایی که شرایط جوی آزاردهنده بود، و نیز در نقاطی از ژاپن که خطر نزدیک شدن گردباد وجود داشت و در کمال شگفتی و تحسین در ناحیه ای نزدیک به محل فرود آمدن موشک های کره شمالی سخنرانی داشته اند.

اگر اشتیاق وجود داشته باشد، شما می توانید هر کاری انجام دهید. شما می توانید در هر کاری از متوسط هم بهتر باشید. اگر عقیده قوی داشته باشید و در انجام کارتان پشتکار داشته باشید، بدون شک در هر کاری موفق خواهید شد… ممکن است احساس کنید که استعداد یا تجربه کافی یا کارایی لازم را ندارید. اما نباید صرفا راجع به مسائل منفی فکر کنید. اگر قدرشناس باشید، چیزهای زیادی نصیب شما خواهد شد.

حزب تحقق شادی، حزب جمهوری خواه ژاپن است.

سخنرانی از مورد بحث قرار دادن دیدگاه های مختلف، تا مباحث سیاسی و اقتصادی را در بر میگرفت. استاد اوکاوا خاطر نشان کردند که اقتصاد ترامپی آمریکا، با کاهش شدید مالیات و رشد اقتصادی، تقریبا همان چیزی است که ایشان در حزب تحقق شادی (ژاپن) در ده سال پیش زمانی که تاسیس شد، مطرح کرده بودند.

وی احزاب سیاسی در آمریکا را با احزاب ژاپن مقایسه کردند و عنوان داشتند که حزب دمکرات آمریکا شبیه حزب لیبرال دمکرات ژاپن، و حزب جمهوری خواه آمریکا شبیه حزب تحقق شادی در ژاپن است. حزب لیبرال دمکرات در داخل کشور “شاهین جنگجو” و رئیس جمهور آبه “کبوتر” نامیده می شود، اما جناب اوکاوا ائتلاف مخالف را بخاطر اصرارش در حفظ وضعیت موجود یک “بنای زنده” می نامد.

حزب جمهوری خواه حزبی محافظه کار بوده و هدفش قوی کردن آمریکا و در عین حال حمایت از دولت است. آنها به رشد اقتصادی دست پیدا کرده اند، مجددا یک آمریکای قوی ساخته و سعی دارند به دنیا نظم ببخشند. تنها حزب موجود در ژاپن برای این هدف حزب تحقق شادی است. این دیدگاه ها در حقیقت یک جریان فکری هستند… اگر اینجا آمریکا بود، حزب تحقق شادی اکنون در حال تربیت یک رئیس جمهور بود.

تنها ژاپن می تواند بین اسلام و مسیحیت میانجیگری کند.

استاد اوکاوا گفت: “من از آمریکا درخواست کردم که در زمینه حمله به ایران تجدید نظر کند” و در عین حال مجددا حرفی را که ماه گذشته در سخنرانی اش در هوکایدو گفته تایید کرد.

آمریکا دوست ندارد کشورهای اسلامی سلاح هسته ای داشته باشند، اما هیچ کس کشور یهودی اسرائیل را بخاطر گسترش سلاح های هسته ای از بدو تأسیس اش مورد انتقاد قرار نمی دهد. جناب اوکاوا خاطر نشان کردند: “ما نمی توانیم انکار کنیم که آنها معیار دوگانه ای برای تصمیم گیری دارند. اما حقیقتا نیاز دارند که از یک موضع بی طرف تصمیم بگیرند”.

وی گفت: اکنون زمانی است که مذهب ورود کند و بین فرهنگ های یهودی و اسلامی میانجیگری کند.

کسی که عیسی مسیح با عنوان “پدر در بهشت” نامید و کسی که محمد “الله” نامید در اصل یکی هستند. به همین خاطر است که ریشه اسلام و مسیحیت یکی است. شما به یک خدا اعتقاد دارید، پس لطفا دست از جنگ علیه یکدیگر بردارید… در شرق آسیا فقط ژاپن می تواند بین آنها میانجیگری کند.

موفقیت از طریق خوداتکایی آینده ژاپن را می سازد.

بعد از سخنرانی، ریوکو شاکو، رئیس حزب سیاسی تحقق شادی (HRP) ژاپن که توسط هپی ساینس تاسیس شده است، در کنار آقای ماساتوشی اناتسو که کاندیدای حزب تحقق شادی در فوکوکا است قرار گرفتند.

آقای اناتسو توضیح داد که چگونه احزاب دیگر یک سیاست توزیع ثروت را در پوشش خدمات رایگان (مانند آموزش آزاد) در پیش گرفته اند، که در حال نابودی علاقه و اشتیاق مردم است. وی گفت: ” من می خواهم در این مورد کاری انجام بدم”. “اگر ما این شیوه را در پیش بگیریم، کشورمان دچار فروپاشی خواهد شد و به کشوری تبدیل می شود که به کمک دیگر کشورها متکی خواهد بود. موفقیت از طریق خوداتکایی چیزی است که آینده ژاپن را می سازد. هر کدام از ما نیاز داریم که اطمینان داشته باشیم فرزند خدا هستیم، فرزند بودا هستیم. بیایید یک ژاپن موفق بسازیم”.

خانم شاکو همچنین با حاضرین به صحبت پرداختند.

هدف گروه موسسه علم شاد زیستن به ارمغان آوردن شادی برای همه افراد است. ژاپن باید با میانجیگری برای صلح و موفقیت جهانی کشور مفیدی باشد. حزب تحقق شادی در حال مبارزه برای تبدیل ژاپن به عنوان یک رهبر جهانی است. ما می خواهیم از این کشور جایی را بسازیم که هر کس در آن بتواند بگوید: “من خوشحالم که در این کشور متولد شده ام”. خواهش می کنم کمک کنید این کار به واقعیت تبدیل شود.